+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU
Wróć 13 kwietnia,2018

Dlaczego tak wielu klientów decyduje się na rozwiązanie kompleksowe?

Każdy przedsiębiorca dąży do optymalizacji funkcjonowania swojego biznesu – aby produkcja była adekwatna do zapotrzebowania, personel posiadał niezbędne kompetencje, przychody przewyższały koszty, a wszelkie ryzyka ograniczone do minimum. Czy jest na to uniwersalny sposób? Z całą pewnością nie, ale na pewno niektóre aspekty pracy firmy produkcyjnej można uprościć.

To nie musi być tak skomplikowane

Wyobraźmy sobie sytuację, że firma produkująca smartphony outsourcuje wiele ze swoich procesów, i tak płytki zamawia u jednego dostawcy, montaże powierzchniowe i przewlekane u kolejnego, a testy funkcjonalnymi zajmuje się jeszcze inna firma. Dopiero po tych wszystkich etapach płytka trafia do producenta telefonów, by ten dokonał montażu końcowego. Pozornie jest to proces prosty, ale wymaga rozszerzenia logistyki o koordynację jednocześnie wielu dostawców. Wiąże się to ze zwielokrotnioną ilością formalności, zamówień, dostaw i wysyłek. A co się stanie, gdy któryś z dostawców będzie miał opóźnienia? Cały cykl zostaje przesunięty w wyniku czego termin realizacji końcowej staje się zagrożony. Można oczywiście zminimalizować ryzyko tworząc nadwyżki magazynowe, ale nie dzieje się to bez konsekwencji. Tworzenie zapasów komponentów wiąże się nie tylko z zamrożeniem środków, ale i koniecznością posiadania powierzchni magazynowych i osób obsługujących je. Może się również zdarzyć, że produkcja będzie nagle przerwana, wtedy nadwyżki komponentów będą stanowiły stratę firmy.

Ale czy firma musi wystawiać się na takie ryzyko?

Można temu zapobiec stawiając na kompleksową produkcję elektroniki. Jeden dostawca, który zapewnia płytki PCB, montaż SMT, montaż THT, a do tego przeprowadzający testy to rozwiązanie znacznie wygodniejsze, pozwalające zmniejszyć koszty operacyjne. Od razu nasuwa się wniosek, że upraszcza to logistykę, ponieważ te wszystkie etapy procesu produkcji znajdują się w jednym miejscu. Ważne jest również, że odpowiedzialność za wykonanie bierze jeden podmiot, więc dla odbiorcy jest to mniejsza ilość punktów kontrolnych.

Same korzyści

Podsumowując, kompleksowa usługa produkcji elektroniki to rozwiązanie dla firm, które cenią sobie profesjonalizm i wygodę. Printor jako kontraktowy producent elektroniki zapewnia usługi na najwyższym poziomie, pełen zakres w jednym miejscu, w centrum Polski- w Łodzi. Przyjdź, sprawdź jak pracujemy, poznaj nas. Potwierdzeniem naszej jakości jest zaufanie, jakim darzą nas światowe i polskie firmy

Sprawdź naszą ofertę kompleksową

https://printor.pl/oferta/kompleksowa-oferta

Panel Klienta