+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU
Wróć 13 marca,2023

Dlaczego warto zlecić kontraktową produkcję elektroniki wraz z montażem końcowym?

Producenci urządzeń elektronicznych stoją przed wieloma wyzwaniami. Obecna sytuacja rynkowa powoduje, że muszą zwracać szczególną uwagę na strategię zarówno w kontekście tworzenia swoich produktów, jak i prowadzenia biznesu. W związku z tym jeszcze trudniejszy staje się wybór partnera kontraktowej produkcji elektroniki. Niewłaściwa decyzja może skutkować problemami z kwestiami technicznymi, technologicznymi lub związanymi z łańcuchem dostaw, dlatego coraz więcej firm powierza produkcję płytek PCB doświadczonym dostawcom, którzy działają kompleksowo, w tym oferują montaż końcowy.

Produkcja elektroniki na zlecenie to wieloetapowy proces, który powinien być efektywny, a przy tym stabilny, żeby w określonym terminie powstały płytki drukowane najwyższej jakości. Wpływ na to, jak będzie przebiegało drukowanie płytek PCB, ma nie tylko zaplecze techniczne i technologiczne, lecz także to, jak producent PCB radzi sobie z łańcuchem dostaw. Na rynku nie brakuje firm, których zakres usług jest ograniczony – np. oferują wyłącznie montaż SMT – ale w związku z rosnącymi potrzebami klientów coraz więcej przedsiębiorstw działa kompleksowo, to znaczy gwarantuje projektowanie elektroniki, wykonywanie płytek PCB, montaż powierzchniowy SMT, montaż przewlekany SMT, testy, usługi dodatkowe oraz montaż końcowy w ramach build box assembly.

Korzyści z kontraktowej produkcji elektroniki na zlecenie

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z producentem działającym kompleksowo? Produkcja kontaktowa pozwala przede wszystkim na obniżenie kosztów. Płytka drukowana na zamówienie powstaje w jednym miejscu i w tym samym miejscu może być zamontowana w urządzeniach docelowych, dzięki czemu zmniejsza się koszty operacyjne. Nie trzeba dodatkowo dopłacać za transport elementów pomiędzy np. dwiema lub trzema firmami.

Poza tym to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wybierając producenta kontraktowego elektroniki, zyskują dostęp do wysokiej jakości procesu technologicznego, który nie byłby możliwy do przeprowadzenia w ramach ich indywidualnych zasobów.

Dodatkową korzyścią jest szansa na większe skupienie się na procesach biznesowych niż produkcyjnych. Produkcja płytek PCB powierzona zostaje jednej firmie odpowiadającej za wytworzenie obwodów drukowanych od początku do końca.

Zakres usług w kontraktowej produkcji elektroniki

Jaki jest zakres usług w kontaktowej produkcji elektroniki? Produkcja kontraktowa obejmuje:

Czy warto powierzyć montaż końcowy partnerowi EMS?

Produkcja pakietów elektronicznych w ramach korzystania z kompleksowej usługi produkcji elektroniki z montażem końcowym niesie za sobą szereg korzyści. Wtedy, gdy powierza się cały proces jednej firmie, można się skupić na rozwoju własnej działalności, nie martwiąc się o to, że trzeba koordynować udział kilku różnych przedsiębiorstw w wytwarzaniu płytek PCB. Kontaktuje się tylko z jednym dostawcą, który odpowiada za terminowość realizacji zlecenia i za jego jakość. Jeżeli cokolwiek przebiegnie nie tak, dojdzie do opóźnień albo obwody drukowane nie będą spełniały norm, nie trzeba się będzie zastanawiać, na którym etapie doszło do błędów i kto jest temu winien.

Jednocześnie skorzystanie z usługi montażu końcowego dodatkowo skraca łańcuch dostaw. W zależności od potrzeb montaż finalny może obejmować mocowanie elementów elektronicznych w obudowach dostarczonych przez klienta, budowę kompletnych urządzeń z podzespołów przekazanych przez kontrahenta, przykręcanie elementów mechanicznych wraz z mocowaniem przewodów oraz nanoszenie niezbędnych oznaczeń. Wtedy, gdy urządzenia są już gotowe, mogą zostać zapakowane w opakowania transportowe lub od razu w opakowania handlowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – tak, żeby nie doszło do uszkodzeń w trakcie przewozu.


Serdecznie zapraszamy do współpracy producentów poszukujących partnerów w zakresie kontraktowej produkcji elektroniki.

montaż końcowy elektroniki w ramach kompleksowej produkcji elektroniki
https://printor.pl/oferta/montaz-elektroniki-koncowy

kompleksowa oferta produkcji elektroniki – produkcja pcb, montaż smt, montaż tht, testy i usługi dodatkowe
https://printor.pl/oferta/kompleksowa-oferta

Szukasz dostawcy elektroniki, Partnera EMS? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Linkedin
Anna Kucharczyk

Kierownik ds. Sprzedaży
+48 664 489 324
Preferujesz wysłanie wiadomości? Skontaktuj się z nami poprzez dostępny formularz. 

Linkedin
Agnieszka Jobda

Starszy specjalista ds. sprzedaży
+48 603 163 394
Preferujesz wysłanie wiadomości? Skontaktuj się z nami poprzez dostępny formularz. 

Panel Klienta