+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU

2. Projekt powierzony – niezbędne dane i informacje potrzebne do wyceny i uruchomienia produkcji na zlecenie.

 1. W jakim formacie należy przesłać projekt obwodu drukowanego?
  Do płytek PCB potrzebujemy: zestaw plików w formacie Gerber 274-X, pliki owiertu w formacie Excellon 2 oraz parametry PCB zawarte w karcie produktu, którą można pobrać z naszej strony https://printor.pl/pliki-do-pobrania/. Dodatkowe zdjęcia płytek PCB będą oczywiście przydatne, natomiast jest to tylko materiał poglądowy i na jego podstawie nie przygotowujemy ofert, czy plików do produkcji.


 2. W jakim formacie należy przesłać pliki dotyczące usług montażu?
  Do wyceny usług montażu potrzebujemy: BOM, procedurę testu funkcjonalnego, jeśli ma być przeprowadzany, dodatkowe informacje / rysunki. Mile widziany jest również schemat montażowy. Wzór pliku BOM można pobrać z naszej strony https://printor.pl/pliki-do-pobrania/. 


 3. Czy projekt, który Państwu przekazuję do realizacji jest bezpieczny w zakresie poufności i mojego know-how?
  Tak oczywiście, rozumiemy doskonale ten aspekt biznesowy i dokładny wszelkich starań systemowych i organizacyjnych, aby powierzone nam projekty były w pełni bezpieczne. Wielu Klientów podpisuje z nami odpowiednie umowy NDA, które dodatkowo regulują te kwestie.

 4. Czy przesłany projekt zostanie sprawdzony przed uruchomieniem produkcji?
  Tak jest to standardowa procedura, którą wykonujemy, aby sprawdzić wymagane parametry i informacje potrzebne do przygotowania przez nas dział technologii pliku produkcyjnego. W razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie poprawności projektu będziemy się z Państwem kontaktować. 


 5. Nie posiadam jeszcze projektu, czy mogę zlecić Państwu opracowanie gotowego projektu?
  Tak posiadamy taką usługę w zakresie naszej oferty. Aby wspólnie ocenić, czy możemy być dla siebie partnerami biznesowymi w tym zakresie zaprosimy Cię do spotkania online, aby ustalić niezbędne szczegóły i warunki współpracy. Jeśli chcesz umówić się na takie spotkanie, skontaktuj się z nami poprzez formularz https://printor.pl/kontakt/

 6. Czy istnieje możliwość rozmowy z technologiem?
  Pracujemy na dokumentacji powierzonej przez Klienta, który dostarcza nam gotowy projekt do produkcji elektroniki. W związku z tym wszelkie konsultacje i wątpliwości uprzejmie prosimy, aby realizować uprzednio ze swoim zespołem projektowym. Nasz zespół technologii odpowiedzialny jest za wewnętrzne działania wspierające i procesy związane z przygotowaniem dla Państwa wyceny i plików do produkcji. Natomiast za bezpośredni kontakt z naszymi Klientami odpowiada Dział Obsługi Klienta, zapraszamy do kontaktu

 7. Mam pomysł na produkt/y z wykorzystaniem elektroniki, ale nie posiadam jeszcze projektu, czy mogę otrzymać ofertę poglądową?
  Nie polecamy i nie realizujemy ofert poglądowych, szacunkowych, które są zazwyczaj rozbieżne od docelowej kalkulacji produkcyjnej i mogą wprowadzać Cię w błąd. Do właściwej wyceny potrzebny jest docelowy projekt.

 8. Czy jest możliwość zamówienia swojej własnej zaprojektowanej płytki?
  Tak, jeśli Twoje potrzeby związane są z docelowym zleceniem produkcji seryjnej w ramach współpracy biznesowej. Bardzo nam przykro, ale nie możemy pomóc w przypadku produkcji niewielkiej ilości sztuk w zakresie zamówień jednorazowych. 

 9. Nie posiadam projektu, ale posiadam urządzenie z PCBA, czy możecie Państwo na tej podstawie odtworzyć projekt / plik gerber i listę BOM w celu sklonowania PCBA?
  Do przygotowania i zlecenia produkcji potrzebne są niezbędne pliki, mowa o nich dokładnie w punktach 1-2. Jeśli nie masz projektu, a jedynie urządzenie które chcesz odtworzyć to nie będzie możliwe przygotowanie oferty i zlecenie nam produkcji. Wykonanie projektu możesz zlecić nam w przypadku docelowego zamiaru zlecenia produkcji seryjnej.


 10. Jestem amatorem, pasjonatem elektroniki i szukam pomocy w realizacji moich pomysłów, czy możecie mi pomóc?
  Naszą domeną jest kontraktowa produkcja elektroniki w ramach której realizujemy produkcję seryjną dla producentów zaawansowanych urządzeń elektronicznych. Natomiast nie wykluczone, że będziemy w stanie Ci pomóc, skontaktuj się z nami poprzez formularz https://printor.pl/kontakt/, odezwiemy się do Ciebie i damy znać, czy możemy Ci pomóc.
Panel Klienta