+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU

W naszej branży wysoka jakość to podstawa

Wysokie wskaźniki jakości i terminowości gwarancją niezawodności

Naszą domeną jest precyzja i rzetelność. Działamy z pełnym zaangażowaniem i dbałością na każdym etapie procesu produkcji, ponieważ to, jaki będzie efekt końcowy zależy nie tylko od ściśle dopracowanych procedur, ale i od doświadczenia kadry oraz nieprzerwanego monitorowania procesu. Dlatego właśnie stawiamy na wieloetapową, ścisłą weryfikację zgodności, dzięki której mamy pewność, że oferowane przez nas produkty są wysokiej jakości i z pełnym przekonaniem bierzemy za nie odpowiedzialność.

W czerwcu 2005r. uznana na świecie, niemiecka organizacja TÜV Süd przyznała nam Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie produkcji urządzeń elektronicznych. Obecnie posiadamy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

Piotr Czekalski, Pełnomocnik ds. Jakości, Dyrektor ds. Technicznych

Polityka Jakości

Naszym celem jest osiągniecie pełnej satysfakcji naszych klientów, przez dostarczanie wyrobów i usług o najwyższej jakości,
co w rezultacie powoduje osiągnięcie znaczącej pozycji na rynku kontraktowej produkcji elektroniki.

Nasz wizerunek i osiągnięcia są istotną wartością i powodem satysfakcji każdego pracownika.

Certyfikaty

System zarządzania jakością, jaki funkcjonuje w naszej firmie, oparty jest na wymaganiach normy ISO 9001:2015. Bazuje ona na Anexie SL, której struktura odpowiada integracji z wymaganiami ISO14001, ISO27001, ISO45001, IATF 16949 oraz innymi. Od 2005 roku jest on nieprzerwanie certyfikowany przez uznaną organizację TÜV Management Service GmbH i tym samym daje gwarancję wysokiej jakości naszych produktów. System Zarządzania Jakością jest zgodny z normą PN-EN ISO 9001. Stosowany jest on w odniesieniu do wszystkich etapów produkcji i obejmuje działania kontrolne międzyoperacyjne oraz kontrole końcowe na każdym z działów produkcyjnych.

Zasady zarządzania firmą opierają się na podejściu P-D-C-A (Plan – Do – Check – Act), co w połączeniu z zarządzaniem procesami i „myśleniem opartym na ryzyku” na wszystkich poziomach struktury organizacyjnej, pozwala na optymalizację działań, efektywne wykorzystanie zasobów oraz odważne patrzenie w przyszłość.


UL 94 jest standardem stosowanym przez American Underwriters Laboratories, według którego bada się właściwości palne i bezpieczeństwo pożarowe tworzyw sztucznych używanych w urządzeniach i przyrządach. Produkcja płytek w klasie palności UL ZMPV-0 oznacza, że po przeprowadzeniu dwóch kolejnych prób przyłożenia ognia, płomień ustaje w ciągu 10 sekund. Spełnienie tego standardu potwierdza brak zagrożenia powstawaniem płonących kropli w przypadku działania wysokiej temperatury na materiał, co zwiększa poziom bezpieczeństwa pożarowego. To jeden z istotnych elementów naszego świadomego podejścia do bezpieczeństwa produkcji.

Od września 2020 r. jesteśmy oficjalnym członkiem AIAG (Automotive Industry Action Group). Jest to potwierdzenie spełniania najwyższych wymagań dla branży motoryzacyjnej, które dotyczą procesów, operacji, jakości i terminowości dostaw. Warto dodać, że gwarancję niezawodności i wsparcie specyficznych wymagań biznesu naszych Klientów oferujemy już od wielu lat na rynku usług EMS.

Normy

 • PCB obwody drukowane – produkcja zgodnie z wymaganiami IPC-A-600 – dopuszczalność obwodów drukowanych.
 • Montaż – zgodnie z wymaganiami IPC-A-610 – dopuszczalność zespołów elektronicznych.
 • Czystość płytek PCB i płytek po montażu – obecność zanieczyszczeń na płytkach i na zmontowanych panelach jest sprawdzana wg IPC-TM-650: Ionic Analysis Methodologies Test Method 2.3.25 (Detection and Measurement of Ionizable Surface Contaminates by Resistivity of Solvent Extract (ROSE)). Utrzymywanie wysokiej czystości sprzyja niezawodności urządzeń i odporności na niekorzystne warunki środowiska.
 • ESD – strefa zgodna z wymaganiami IEC 61340 – postępowanie z urządzeniami czułymi na wyładowania elektrostatyczne.

Kontrola jakości

Kontrola jakości to wieloetapowy proces, potwierdzający zgodność ze specyfikacją produktu:

 • 100% płytekdrukowanych podlega kontroli elektrycznej. Sprawdzana jest ciągłość połączeń, obecność zwarć i jakość metalizacji.
 • Testery ATG A5 Neo oraz Probot 880-05 firmy MANIA Technologie – służą do testu flying probe. Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń zapewnia pełne sprawdzenie poprawności wykonania płytek drukowanych.
 • Automaty do montażu firmy ASM: SIPLACE SX1 (CP20P) + SIPLACE SX1 (CPP), których spektrum elementów wynosi od L0.4xW0.2 mm do L50xW40xH11.5 mm. Posiadamy także automaty do montażu firmy Assembleon, które montują elementy SMD z dokładnością 50/40 mikronów (chips/QFPs). Każdy element po pobraniu z podajnika jest sprawdzany kamerą wizyjną.
 • Automatyczna Inspekcja Optyczna – testery VT-S530 firmy Omron oraz BX i B3 firmy YesTech – służą do sprawdzania poprawności montażu SMT i THT, pod kątem właściwych elementów oraz poprawności połączeń lutowanych.
 • Tester In-Circuit Test Pruftechnik Schneider & Koch ICT tester- umożliwia dokładną kontrolę połączeń oraz prawidłowości wykonania układu. Oferujemy również przygotowanie programu i matrycy testera ICT.
 • Testy funkcjonalne – zgodnie z zaleceniem klienta poddawane są im gotowe produkty w końcowej fazie. Pozwala to na weryfikację poprawności działania.
 • Obecność zanieczyszczeń na płytkach i na zmontowanych panelach jest sprawdzana wg IPC-TM-650: Ionic Analysis Methodologies Test Method 2.3.25. za pomocą urządzenia Ionograph 500M.
 • Procesy montażu elektronicznego są prowadzone w strefie chronionej przed ładunkami elektrostatycznymi. Stanowiska pracy, urządzenia i osobiste środki ochrony ESD są poddawane systematycznym, udokumentowanym kontrolom.

Szkolenia

Niezmiernie ważny jest dla nas rozwój naszych pracowników. To oni stanowią największą wartość firmy. Dążymy do tego, aby nasi pracownicy mieli możliwość podnoszenia zawodowych kompetencji i poszerzania wiedzy, dlatego też systematycznie prowadzimy szkolenia z zakresu krajowych i międzynarodowych norm (np. IPC, ESD) oraz z innych obszarów dotyczących prowadzonych w firmie działań. Podwyższamy poprzeczkę, bo na rozwój zawsze jest dobry czas.

Dlatego od 39 lat niezawodnie dostarczamy elektronikę i wspieramy Klienta we wdrażaniu nowych produktów

Produkcja to nie tylko mechaniczny czy chemiczny proces, to również tworzenie pewnej idei. Naszą ideą jest, by produkty firmy Printor dawały urządzeniom naszych klientów gwarancję skuteczności i niezawodności, bo to w końcowym efekcie przekłada się na komfort użytkowania i satysfakcję odbiorców docelowych. Za cel stawiamy więc sobie dostarczanie klientom wyrobów o najwyższej jakości, spełniających oczekiwania ich biznesu.

 • Rozwijamy perspektywy działalności kierując się wymaganiami zainteresowanych stron, a w szczególności obecnych i potencjalnych klientów.

 • Działamy zgodnie z normami odnoszącymi się do środowiska i BHP.
 • Systemowo podchodzimy do zarządzania. Ciągłe doskonalenie osiągamy poprzez monitorowanie procesów i prowadząc analizę ryzyka.

 • Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, którzy spełniają wysokie wymagania dotyczące jakości, środowiska i bezpieczeństwa pracy.
 • Szkolimy pracowników podnosząc ich kwalifikacje i aktywnie włączając ich w doskonalenie procesów.

 • Polityka jakości jest powszechnie dostępna i obowiązuje wszystkich pracowników.

Nasi Dostawcy

Sprawdzona i odpowiednio wybrana sieć dostawców (np. TME, Digi-Key Electronics, Farnell, Element14, Soyter Components)

Gwarancja dobrych cen i terminowych dostaw

Wybór i ocena dostawców przy użyciu metod statystycznych

Sprawdź naszą jakość, zapraszamy na audyt,
stawiamy na przejrzystą współpracę

Audyt to same korzyści

 • Prezentacja możliwości technologicznych.
 • Wizyta na działach produkcyjnych – stosowane rozwiązania w praktyce.
 • Poznanie Państwa wymagań technologicznych i wspólne wypracowanie zasad współpracy.

Szukasz dostawcy elektroniki, Partnera EMS? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Linkedin
Anna Kucharczyk

Kierownik ds. Sprzedaży
+48 664 489 324
Preferujesz wysłanie wiadomości? Skontaktuj się z nami poprzez dostępny formularz. 

Linkedin
Agnieszka Jobda

Starszy specjalista ds. sprzedaży
+48 603 163 394
Preferujesz wysłanie wiadomości? Skontaktuj się z nami poprzez dostępny formularz. 

Pliki do pobrania – niezbędne w procesie składania zapytań


Arkusz BOM (bill of materials) – zestawienie wszystkich elementów wykorzystywanych w montażu

 

 


Arkusz BOM EN – english version

 

 


Zobacz Ogólne warunki sprzedaży

 


Karta produktu – wersja pdf lub wersja .doc

 

 

Potrzebujesz również więcej informacji o naszej Technologii?

Panel Klienta