+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU
Wróć 7 października,2021

Kontraktowy montaż elektroniki – czy taki outsourcing się opłaca?

Wiele firm zamiast inwestować w rozwój własnych struktur i zasobów, świadomie decyduje się na zlecanie obsługi wybranych procesów na zewnątrz. Najczęściej spotykany jest outsourcing procesów informatycznych, księgowych, wsparcia sprzedaży czy marketingu. Jak w takim razie wygląda kwestia zlecania procesów produkcyjnych? Czy takie rozwiązanie jest możliwe, a jeżeli tak, to czy w ogóle się opłaca? I wreszcie: czy nie jest przypadkiem zbyt problematyczne? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w niniejszym artykule.

Outsourcing procesów produkcyjnych w zakresie montażu elektroniki – możliwości

Gdy rozważamy zlecenie montażu elektroniki, musimy przeanalizować, jakie może nam to dać potencjalne korzyści. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania:

Montaż elektroniki na zlecenie – jak wybrać dostawcę usług?

Usługodawców na rynku jest wielu, jednak gdy przyjmiemy konkretne, dość rygorystyczne kryteria oceny, okazuje się, że tak naprawdę do dyspozycji mamy zaledwie kilku dobrych partnerów EMS. Co zatem warto wziąć pod uwagę?

Kontraktowy montaż elektroniki – rodzaje montażu

Na rynku dostępne są dwie technologie montażu elektroniki – powierzchniowa SMT oraz przewlekana THT. Pierwsza z nich polega na automatycznym umieszczaniu komponentów na powierzchni płytki po wcześniejszym nałożeniu pasty lutowniczej przez szablon, a następnie przechodzi przez piec i kontrolę AOI. Montaż SMT doskonale sprawdza się w przypadku komponentów niewielkich rozmiarów i produkowanych seryjnie. Gwarantuje doskonałą precyzję i pełną powtarzalność. Montaż THT, tzw. montaż przewlekany, polega na przekładaniu nóżek elementu przez odpowiednie otwory w płytce i przylutowywaniu ich po drugiej stronie. Łączenie może odbywać się ręcznie, „na fali” – przy użyciu maszyny bądź natryskowo. W przypadku tej metody minusem będą czas i koszt realizacji, który zdecydowanie przewyższa koszt montażu SMT. Warto zatem uwzględnić to, projektując elektronikę – tak, aby finalny produkt był na rynku atrakcyjny sprzedażowo.

W związku z tym proponujemy jedną z najbardziej efektywnych metod montażu, czyli montaż SMD. Zlecony proces produkcyjny odbywa się w tym przypadku w trybie zautomatyzowanym, czyli powtarzalnym, i cechuje go bardzo wysoka jakość.

Wśród korzyści z montażu SMT znajdują się również:

👉 Zobacz, co twoja firma może zyskać, zlecając w pełni kontraktowy montaż elektroniki.
Jeśli zdecydujesz się na pełny outsourcing usług, będziesz mógł ze spokojną głową skupić się na tym, na czym znasz się najlepiej, a część swojej działalności powierzyć zaufanemu partnerowi EMS.

👉 Pełny outsourcing dotyczy wszystkich procesów produkcyjnych.
Od dokumentacji produkcyjnej po produkcję PCB, montaże, usługi dodatkowe i gotowy produkt dostarczony we wskazane miejsce.

Szukasz dostawcy elektroniki, Partnera EMS? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Panel Klienta