+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU
Wróć 9 lipca,2020

Produkcja elektroniki w Polsce

Wiele osób może sądzić, że produkcja elektroniki nie jest domeną naszego rodzimego rynku, a ta która już istnieje działa przy znacznym udziale ousourcingu usług np. z Chin. Oczywiście rynek Dalekiego Wschodu będzie tutaj znaczący z wielu względów, chociaż sytuacja związana z wybuchem pandemii koronawirusa niewątpliwie chwilowo przewartościowała znaczenie firm lokalnych. Nagle najwięksi producenci elektroniki w Polsce zyskali na ogromnym znaczeniu, dzięki przede wszystkim dostępności. Sytuacja pandemiczna przyczyniła się również do tego, że producenci elektroniki w Polsce, ale i nie tylko zwrócili większą uwagę na dywersyfikację ryzyka związanego z doborem dostawców usług elektroniki.

Dla przykładu producent elektroniki użytkowej, który dotychczas większość produkcji zlecał poza rynek europejski, nagle stanął przed trudną sytuacją związaną z blokadą niemalże całego łańcucha dostaw, a co za tym idzie ograniczeniem lub nawet wstrzymaniem bieżącej działalności. Na szczęście obecnie sytuacja stabilizuje się i przy odmrażaniu działalności firm, widać zwiększenie świadomości ryzyka związanego z pandemią, co naturalnie kieruje uwagę przedsiębiorców na polski rynek producentów elektroniki. Nie mniej jednak to trudne doświadczenie sprawiło, że na znaczeniu zyskali producenci elektroniki w Polsce.

My również odczuwamy znaczne zwiększenie zainteresowania naszymi usługami. Firma Printor Electronic Manufacturing, która od blisko 40 lat z sukcesem funkcjonuje na rynku, ma w swojej domenie kontraktową produkcję elektroniki.

Polski producent elektroniki – Printor

Nieustannie rozwijamy się, aby sprostać wymaganiom naszych klientów, a głównym czynnikiem jest wysoka jakość i terminowość, które składają się na gwarancję naszej niezawodności.  Z tak dużymi wymogami wiążą się również nowoczesne maszyny produkcyjne, ochrona ESD gwarantująca brak uszkodzeń energią elektrostatyczną delikatnych podzespołów podczas ich montażu. Stały monitoring wskaźników jakości na każdym etapie produkcji, regularne szkolenia w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem owocują wysoką jakością odznaczoną Certyfikatami Systemu Zarządzania Jakością. Ponadto w naszej firmie mamy pracowników, którzy od co najmniej kilkunastu lat specjalizują się w takich dziedzinach jak montaż przewlekany (THT), powierzchniowy (SMT), produkcja płytek PCB. Ich doświadczenie jest dla nas olbrzymią wartością. Printor jako producent elektroniki stawia sobie również za cel najwyższy poziom obsługi i wsparcia naszych Klientów. Dlatego dział obsługi Klienta, który na co dzień jest w kontakcie z naszymi Klientami i partnerami, jest do pełnej dyspozycji, zawsze w otwartej i życzliwej komunikacji.

Produkcja elektroniki w Polsce

Przechodząc do statystyk śmiało możemy stwierdzić, że nasza krajowa produkcja elektroniki jest ogromna, ponieważ już w 2014 roku nasza branża zajęła 1 miejsce w produkcji elektroniki na terenie Unii Europejskiej i zarobiliśmy na niej ok. 14 mld euro. W tamtym czasie także 50% urządzeń elektronicznych wytwarzanych w UE powstawało właśnie w Polsce, a 80 – 85% elektroniki eksportowano za granicę (informacje zaczerpnięte z danych zawartych na stronie Rzeczpospolitej).

Produkcja elektroniki w Polsce jest wszechstronna, od sprzętów RTV i AGD, przez telefony i urządzenia przemysłowe. Według danych, naszymi największymi europejskimi kontrahentami pod względem eksportu są Niemcy, Wielka Brytania i Czechy, a wśród eksportowanych produktów jest także elektronika. Zwłaszcza ci pierwsi szczególnie cenią sobie produkty wysokiej jakości i są żywym dowodem na to, że producenci elektroniki w Polsce zasługują na ogromne uznanie. Jako Printor, uznanie na rynku zagranicznym zyskaliśmy nie tylko ze względu na wysoką jakość, ale i wyważone ceny. W porównaniu do Chin, z których przesyłka dociera w kilka tygodni, nasze usługi są na wyciągnięcie ręki.

Podsumowując, wymagający producent elektroniki z pewnością doceni takie aspekty współpracy z dostawcą jak wysoka jakość produktu oraz zaangażowana obsługa na każdym etapie realizacji zamówienia. Jest wiele firm wytwarzających elektronikę w Polsce, warto postawić na taką, która będzie solidnym i rzetelnym partnerem w biznesie, firmę która jednocześnie z wysoką jakością zapewni kompleksowy zakres usług. Postaw na współpracę z Printor.

Serdecznie zapraszamy do współpracy producentów poszukujących partnerów w zakresie kontraktowej produkcji elektroniki.
https://printor.pl/o-nas/

Zobacz video – poznaj nas jak pracujemy i co możemy dla Ciebie zrobić?

Panel Klienta