+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU
Wróć 4 stycznia,2023

Producent elektroniki – jak wybrać najlepszego dostawcę usług EMS dla Twojego biznesu?

Wybór dostawcy usług EMS, czyli kontraktowej produkcji elektroniki to prawdziwe wyzwanie. Na rynku jest coraz więcej firm zajmujących się tworzeniem elektroniki, ale nie każda z nich będzie w stanie spełnić oczekiwania konkretnego klienta, a w szczególności producenci urządzeń z zapotrzebowaniem na średnie i większe serie. Czym się kierować przy wyborze przedsiębiorstwa świadczącego usługi EMS, aby nie martwić się o przebieg procesu produkcji? Które obszary są najważniejsze z punktu widzenia kontrahenta?

Produkcja kontraktowa elektroniki, inaczej EMS, wykorzystywana jest m.in. w branżach przemysłowej, motoryzacyjnej, medycznej, IoT, energetyce, czy tzw. consumer electronics (elektronika użytkowa). Coraz więcej firm zgłasza zapotrzebowanie na tworzenie elektronicznych układów i elementów do swoich urządzeń, w związku z tym na rynku pojawiają się kolejne przedsiębiorstwa świadczące podobne usługi. Czym się kierować przy wyborze konkretnego kontrahenta, żeby uniknąć problemów np. z terminowością realizacji projektu, czy gwarancją jakości?

Sprawdź zakres oferowanych usług

Pierwszą podstawową kwestią jest zakres oferowanych usług. Szersza oferta równa się większe możliwości dopasowania do potrzeb swojej firmy. Dodatkowym plusem będzie tu także usprawnienie współpracy – łatwiej koordynować współpracę z jedną niż z kilkoma przedsiębiorstwami – oraz brak konieczności generowania kolejnych kosztów np. za transport od jednego podwykonawcy do drugiego. Dlatego warto wybierać przedsiębiorstwa świadczące kompleksowe usługi produkcji PCB (produkcja płytek PCB, montaż SMT, montaż THT, zakup komponentów, testy elektroniki, usługi dodatkowe, np. lakierowanie i montaż końcowy tzw. box build).

Postaw na firmę z doświadczeniem

Druga sprawa to doświadczenie. Firma, która ma za sobą wiele realizacji (np. ponad 2000 zrealizowanych projektów) dla przedsiębiorstw z różnych branż, jest w stanie przewidzieć ewentualne problemy i ich uniknąć, dokładnie zaplanować harmonogram prac oraz zapewnić nie tylko jakość, lecz także terminowość. Produkcja elektroniki to skomplikowany proces, w trakcie którego wiele rzeczy może pójść niezgodnie z planem. Doświadczenie pracowników w takiej sytuacji pozwala na szybką reakcję i usunięcie ewentualnych nieprawidłowość bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Oceń zaplecze technologiczne

Polski producent elektroniki, którego wybiera się spośród innych powinien mieć najwyższej jakości zaplecze technologiczne i inżynieryjne. Podstawą jest zarówno doświadczona, wykwalifikowana kadra, jak i nowoczesny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie skomplikowanych procesów. Płytki drukowane montuje się m.in. metodą SMT, czyli poprzez montaż automatyczny, ale trzeba dysponować specjalistyczną linią produkcyjną, która osiąga maksymalnie wskaźniki wydajności oraz jest w stanie zapewnić określone parametry techniczne i technologiczne.

Zweryfikuj podejście do zarządzania

Zanim podpisze się umowę na produkcję EMS warto zweryfikować również podejście firmy do zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw. Dobry dostawca usług to taki, który organizując procesy wewnętrzne, skupia się na tym, żeby czas realizacji był jak najkrótszy przy możliwie najbardziej optymalnych kosztach. Istotne są także certyfikaty w zakresie zarządzania jakością i środowiskiem. Jeśli zaś chodzi o łańcuch dostaw, producent elektroniki musi umieć przeprowadzać analizę rynku oraz identyfikować i eliminować zagrożenia, aby zapewnić ciągłość dostaw.

Przekonaj się, jak wygląda obsługa klienta

Na koniec kwestia, która nie jest istotna z technicznego punktu widzenia, ale ma bardzo duże znaczenie przy współpracy – obsługa klienta. Dostawca usług EMS powinien zadbać o stworzenie partnerskich relacji, umieć odpowiedzieć na wszelkie pytania i zapewnić wsparcie swoim kontrahentom na każdym etapie projektu.

Szukasz firmy zajmującej się kontraktową produkcją elektroniki, która ma szerokie doświadczenie i jest w stanie zagwarantować niezawodność oraz wsparcie na każdym etapie współpracy? Skontaktuj się z nami!


Serdecznie zapraszamy do współpracy producentów poszukujących partnerów w zakresie kontraktowej produkcji elektroniki.

montaż końcowy elektroniki w ramach kompleksowej produkcji elektroniki
https://printor.pl/oferta/montaz-elektroniki-koncowy

kompleksowa oferta produkcji elektroniki – produkcja pcb, montaż smt, montaż tht, testy i usługi dodatkowe
https://printor.pl/oferta/kompleksowa-oferta

Szukasz dostawcy elektroniki, Partnera EMS? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Linkedin
Anna Kucharczyk

Kierownik ds. Sprzedaży
+48 664 489 324
Preferujesz wysłanie wiadomości? Skontaktuj się z nami poprzez dostępny formularz. 

Linkedin
Agnieszka Jobda

Starszy specjalista ds. sprzedaży
+48 603 163 394
Preferujesz wysłanie wiadomości? Skontaktuj się z nami poprzez dostępny formularz. 

Panel Klienta