+48 42 652 79 44      printor@printor.pl Panel Klienta
pl
MENU
Wróć
produkcja elektroniki

Wybierając dostawcę elektroniki większość decydentów kieruje się ceną danej usługi. Jest ona bardzo ważna, jednak warto także zastanowić się nad innymi wpływającymi na zamówienie składowymi, które przekładają się na realny koszt zamówienia. Jakość i terminowość są czynnikami, które zdecydowanie wpływają na poziom kosztów, a jednocześnie dbają o rzetelny wizerunek firmy, która w swoich produktach stosuje wysokiej jakości podzespoły.

Produkcja elektroniki – kompleksowa czy pojedyncze usługi?

Decydując się na zlecenie usługi, jaką jest produkcja elektroniki warto zastanowić się jaka oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Jeśli szukamy pojedynczej usługi, warto skupiać się na cenach poszczególnych ofert firm, które oferują poszukiwaną przez nas usługę. W przypadku, gdy jednak chcemy zlecić więcej, niż jedną usługę, warto rozejrzeć się za taką firmą, która stawia na kompleksowe rozwiązania, ponieważ zmniejszy to koszty całkowite całego przedsięwzięcia. W jaki sposób?

Polscy producenci elektroniki stosują dwa modele biznesowe – skupiające się wokół danej usługi, jak np. montaż SMT lub decydujące się na oferowanie kompleksowej usługi produkcji obwodów drukowanych (od produkcji PCB po montaż końcowy).

Kompleksowa produkcja elektroniki ma bardzo wiele zalet, a polscy producenci elektroniki skupiający się na tym modelu za konieczność stawiają sobie takie cechy jak jakość i terminowość dostaw, dzięki którym produkt końcowy klienta spełnia jego oczekiwania. Do zalet kompleksowej oferty należy wymienić:

Produkcja obwodów drukowanych

Zamawiając PCB, czyli obwody drukowane, każdy zleceniodawca patrzy na trzy rzeczy: cenę, jakość i terminowość usługi. Produkcja obwodów drukowanych w przypadku firm oferujących kompleksową ofertę odbywa się wewnątrz firmy, dzięki czemu można mieć pewność, że trzymając się odpowiednich procedur i monitorując proces produkcji, produkt końcowy będzie spełniał najwyższe wymagania jakościowe. Produkcja obwodów drukowanych obejmować może produkcję płytek jedno, dwu lub wielowarstwowych (do 18 warstw). Przygotowanie CAD, podłoża FR4, ALU czy inny, to tylko przykładowe elementy produkcji obwodów drukowanych. Warto wspomnieć, że rzetelny producent elektroniki zawsze przeprowadzi testy elektryczne wyprodukowanych obwodów drukowanych, by klient miał gwarancję jakości produktu.

Wysokie standardy, jakie oferuje firma z usługą kompleksową to główny argument, jaki przemawia za wyborem właśnie takiego producenta, zamiast pojedynczych dostawców. Jakość i terminowość, które przekładają się bezpośrednio na zleceniodawcę to główne czynniki, jakie mogą być brane pod uwagę przy wyborze konkretnego producenta elektroniki. Warto więc zawsze przyjrzeć się tym dwóm aspektom w pierwszej kolejności, a następnie pomyśleć dopiero o cenie, która w przypadku niewypełnienia jakości i terminowości, może okazać się o wiele wyższa, niż w początkowej fazie wyboru między pojedynczymi dostawcami, a tymi z ofertą kompleksową.

Serdecznie zapraszamy do współpracy producentów poszukujących partnerów w zakresie kontraktowej produkcji elektroniki.

montaż smt
https://printor.pl/oferta/montaz-smt/

kompleksowa oferta produkcji elektroniki – produkcja pcb, montaż smt, montaż tht, testy i usługi dodatkowe
https://printor.pl/oferta/kompleksowa-oferta

Zobacz video – poznaj nas jak pracujemy i co możemy dla Ciebie zrobić?

Panel Klienta