+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU
Wróć 20 grudnia,2019

Motoryzacyjna pasja początkiem wielkich konstrukcji

Dwa lata. Tyle trwały prace nad pierwszym elektrycznym bolidem Formuły Student zespołu Proton Dynamic – PD1. Grupa ponad 30 studentów Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie spędziła ten czas na rozwijaniu zaawansowanej technologii oraz konstruowaniu pojazdu, który w efekcie zdobył liczne wyróżnienia. Bardzo ważnym wydarzeniem było uczestnictwo w XV edycji międzynarodowych zawodów Formula Student Italy Electric odbywających się na włoskim torze Autodromo Riccardo Paletti. Przed przystąpieniem do zawodów została przeprowadzona szczegółowa kontrola techniczna w celu sprawdzenia poprawności zastosowanych rozwiązań oraz zgodności z regulaminem.

Równolegle przedstawiciele zespołu Proton Dynamic zaprezentowali na Business Event pomysł seryjnej produkcji bolidu wyścigowego oraz wiążący się z tym plan finansowy, co spotkało się z korzystną oceną sędziów. Inną ze statycznych konkurencji był Design Event, w ramach którego zespół miał okazję przybliżyć sędziom przyjęte założenia, opowiedzieć o procesie projektowania oraz etapach realizacji projektu. Liczne dyskusje z sędziami oraz członkami innych zespołów przyniosły bardzo pozytywne opinie o pojeździe oraz potwierdziły jego zaawansowanie inżynieryjne i wysoki poziom zastosowanych rozwiązań. Uwagę zwróciły obwody drukowane zastosowane do sterowania elektrycznym układem napędowym oraz pakietem baterii.

Jesteśmy dumni mogąc wspierać tak ambitnych i przedsiębiorczych młodych ludzi. Życzymy zespołowi Proton Dynamic kolejnych wielkich projektów i niesłabnącego zaangażowania w dążeniu do postawionych sobie celów.

Sprawdź również naszą ofertę

https://printor.pl/oferta

Panel Klienta