+48 42 652 79 44      Panel Klienta
pl
MENU
Wróć 11 grudnia,2020

Proton Dynamic to zespół tworzony przez studentów Politechniki Warszawskiej, zajmujących się projektem i budową prototypowego pojazdu wyścigowego klasy Formuła Student.

Bolid napędzany jest energią elektryczną magazynowaną w pakiecie zbudowanym z ogniw litowo – jonowych tworzących kompletny system o napięciu nominalnym ponad 300V. Układ napędowy stanowi silnik synchroniczny wraz z falownikiem o maksymalnej mocy szczytowej około 100kW współpracujący w przekładnią łańcuchową. Nad pracą wszystkich elementów składowych czuwają pokładowe sterowniki pojazdu oraz inne układy elektroniczne, które ze względu na złożoność zagadnień oraz kwestie bezpieczeństwa wymagają szczególnego podejścia i jakości wykonania. 

Zaprojektowane przez zespół obwody PCB zostały wykonane oraz zmontowane dzięki współpracy z firmą Printor, która już od dwóch lat wspiera rozwój pojazdu oraz członków zespołu. Firma dostarczyła zmontowane układy dla pierwszego testowego prototypu pojazdu PD1 oraz jego ewolucji – PD1.5, z którą to konstrukcją w 2021 roku zespół weźmie udział w międzynarodowych zawodach Formuła Student.

Polecamy relację z początków współpracy z Proton Dynamic w 2019

Wspieramy ambitnych, młodych ludzi

Panel Klienta